خبر فوری

آغاز کمپین حزب دموکرات مسیحی برای دومین انتخابات منطقه ای آلمان

نظرها
آغاز کمپین حزب دموکرات مسیحی برای دومین انتخابات منطقه ای آلمان
اندازه متن Aa Aa

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در حمایت از کاندیدای حزب دموکرات مسیحی در انتخابات منطقه ای ایالات نوردراین وستفالن حضور یافت.

انتخابات منطقه ای در این ایالت قرار است چهاردهم ماه مه برگزار شود و به عنوان دومین انتخابات محلی است که پیش از انتخابات پارلمانی ماه سپتامبر برپا خواهد شد.

صدراعظم آلمان ضمن انتقاد از سوسیال دموکرات ها تاکید کرد که به جای تلاش برای بازگرداندن افراد به کار و ارایه راه حل تنها درباره بیکاری صحبت می کنند. آنگلا مرکل گفت: «آنها درباره بی عدالتی صحبت می کنند این درحالیست بدون نوآوری سخن از بی عدالتی معنایی ندارد.»

اولین حضور حزب سوسیال دموکرات تحت رهبری مارتین شولتز در انتخابات محلی هفته گذشته در ایالت زارلند در غرب آلمان با شکست همراه بود.

تحلیلگران نتیجه این انتخابات را شکستی بزرگ برای سوسیال دموکرات ها تحت رهبری جدید آن عنوان کردند اما مارتین شولتز اظهار داشت که این نتیجه را به معنای شکست در انتخابات پیش رو نمی داند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.