خبر فوری

یکی از مخالفان رئیس جمهوری پاراگوئه به ضرب گلوله پلیس کشته شد

 نظرها
یکی از مخالفان رئیس جمهوری پاراگوئه به ضرب گلوله پلیس کشته شد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

یکی از معترضان به مصوبه مجلس سنای پاراگوئه که به هوراسیو کارتس، رئیس جمهوری این کشور اجازه نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۸ را می دهد، به ضرب گلوله پلیس کشته شد.

وزارت کشور پاراگوئه در بیانیه ای وعده داده است که در مورد مرگ این معترض تحقیق خواهد کرد. یکی از تظاهرکنندگان در محل حادثه رئیس جمهوری و یکی از اعضای مجلس سنا را مسئول مرگ این فعال ۲۵ ساله معرفی کرد.

این حادثه در محل ستاد جوانان یک گروه از فعالان لیبرال و به دنبال درگیری های خشونت بار در آسونسیون، پایتخت، رخ داد. پلیس پاراگوئه از بازداشت ۲۰۰ نفر از تظاهرکنندگان خبر داده است.

مخالفان رئیس جمهوری پاراگوئه روز جمعه به دنبال رای موافق اعضای سنا به متمم قانون اساسی، طبقه اول ساختمان کنگره این کشور را به آتش کشیده بودند. رای گیری روز جمعه سنا در خارج از صحن علنی و پشت درهای بسته انجام شده بود.

معترضان متمم قانون اساسی را “تضعیف کننده” نهادهای دموکراتیک پاراگوئه، و رای گیری صورت گرفته در این مورد را “غیرقانونی” می دانند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.