خبر فوری
This content is not available in your region

ابراز همدردی و همبستگی مقامات اروپا با قربانیان انفجار روسیه

نظرها
ابراز همدردی و همبستگی مقامات اروپا با قربانیان انفجار روسیه
اندازه متن Aa Aa

مقامات اتحادیه اروپا که در نشست وزیران خارجه این اتحادیه در لوکزامبورگ حضور دارند، با مردم روسیه و قربانیان انفجار مترو سن پترزبورگ ابراز همدردی و همبستگی کردند.

فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: «بدیهی است که با تمام مردم روسیه، به خصوص کسانی که عزیزانشان را از دست داده اند، همدردی می کنیم و اخبار سن پترزبورگ را با دلهره دنبال خواهیم کرد.»

فرانسه و بریتانیا نیز مراتب همدردی خود را با مردم روسیه و قربانیان حادثه امروز ابراز کردند.

بوریس جانسون، وزیر خارجه بریتانیا به خبرنگاران گفت: «بدیهی است که ما هنوز نمی دانیم دقیقا چه چیزی پشت این حادثه است یا چه کسی مسئول این اتفاق وحشتناک است، اما فکر ما با خانواده قربانیان و مردم شهر سن پترزبورگ است، همانطور که چندروز پیش با مردم لندن بود.»

ژان-مارک ارو، وزیر خارجه فرانسه نیز گفت: «پیش از هرچیز می خواهم همبستگی خود را با قربانیان و همدردی خودم را با مردم روسیه ابراز کنم. ما هنوز همه دلایل این حادثه را نمی دانیم ولی در کنار کسانی که رنج می کشند، می ایستیم. به همین دلیل می خواهم همبستگی خودم را از طرف فرانسه اعلام کنم.»

انفجار روز دوشنبه در مترو شهر سن پترزبورگ تا کنون ۱۰ نفر کشته و بیش از چهل نفر زخمی برجای گذاشته است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.