خبر فوری
This content is not available in your region

پناهجویان سوری می خواهند زندگی تازه ای شروع کنند

نظرها
euronews_icons_loading
پناهجویان سوری می خواهند زندگی تازه ای شروع کنند
اندازه متن Aa Aa

رهبران کشورهای عضو اتحادیه اروپا ۲ سال پیش توافق کردند که ۱۶۰ هزار پناهجو از یونان و ایتالیا به کشورهای دیگر فرستاده شوند. این برنامه تاکنون شامل تنها ۱۵ هزار نفر از جمله علی و خانواده اش شده است.

او درباره رنجی که در کشورش سوریه کشیده گفت: «پسر ۱۶ ساله ام ۳ سال پیش و برادرزاده ۲۱ ساله ام ۸ ماه پیش کشته شدند. مردم سوریه مردم خوبی هستند. آنها در پی فرصتی برای دوباره زندگی کردند هستند. با آنها مخالف نکنید. تلاش کنید با آنها گفتگو کنید و به توافق برسید. تلاش کنید با آنها نشست و برخاست کنید. سعی کنید بفهمید که چرا کشورشان را ترک کردند.»

کتی پیری، نماینده هلندی پارلمان اروپا هم معتقد است که اروپا اقدامات لازم و کافی را انجام نداده است.

او گفت: «اروپا باید درهایش باز باشد. می دانیم چه کسانی دارند می آیند. باید راه قانونی را برای آنها هموار کنیم نه آنکه آنها را به سمت قاچاقچیان بفرستیم. می توانیم در ابتدا تشخیص هویت کنیم. می توانیم با پذیرش پناهجویان آسیب پذیر حس انساندوستانه خود را نشان دهیم. اقداماتمان کافی نبوده است.»

علی و خانواده اش پس از تحمل رنج های بسیار در پی شروع زندگی دوباره در لوکزامبورگ هستند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.