خبر فوری
This content is not available in your region

مخالفان ووجیج برای دومین روز متوالی در صربستان تظاهرات کردند

نظرها
euronews_icons_loading
مخالفان ووجیج برای دومین روز متوالی در صربستان تظاهرات کردند
اندازه متن Aa Aa

هزاران نفر از مخالفان الکساندر ووجیج، رئیس جمهوری جدید صربستان روز سه شنبه و برای دومین روز متوالی در بلگراد تظاهرات کردند. تظاهرات کنندگان که بیشتر آنها دانشجو بودند با شعارهایی نظیر « تو رئیس جمهوری من نیستی» و « ووجیج تو انتخابات را دزدیده ای»، رئیس جمهوری جدید این کشور را به تقلب و متهم می کنند کردند.

الکساندر ووجیج که پیش از این نخست وزیر صربستان بود، در انتخابات روز یکشنبه و در همان دور نخست توانسته است با ۵۵ درصد آرا بر دیگر رقبای خود پیروز شود.

ساشا یانکوویچ، نامزد چپ میانه روی صربستان که در این انتخابات از الکساندر ووجیج شکست خورده، با تاکید بر حق اعتراض مخالفان، تظاهرات کنندگان را به آرامش و عدم خشونت دعوت کرده است.

الکساندر ووجیج در واکنش به این راهپیمایی ها با بیان اینکه هیچ مخالفتی با اعتراض ندارد، تاکید کرده است تا زمانیکه این راهپیمایی ها صلح آمیز است و با خشونت همراه نیست، با آن برخورد نخواهد شد.

این اعتراض های خیابانی که علاوه بر بلگراد در دیگر شهرهای صربستان مانند نوویساد و نیس برگزار شده با دعوت از معترضان به روی صفحات اجتماعی نظیر فیسبوک شکل گرفته است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.