خبر فوری

کره شمالی یک موشک بالستیک به سوی دریای ژاپن شلیک کرد

نظرها
کره شمالی یک موشک بالستیک به سوی دریای ژاپن شلیک کرد
اندازه متن Aa Aa

کرۀ شمالی روز چهارشنبه موشک بالستیکی جدیدی را به سمت دریای ژاپن پرتاب کرده است. پرتاب این موشک چند روز پس از تهدید آمریکا و کرۀ جنوبی توسط پیونگ یانگ صورت می گیرد.

سئول در واکنش به این اقدام کرۀ شمالی، ضمن محکوم کردن آزمایش این موشک بالستیک، آن را یک تهدید برای صلح در منطقه دانست. مقامات ژاپن نیز می گویند این اقدام کرۀ شمالی برای تحریک کشورهای همسایه است.

یوشیهیده سوگا، دبیر ارشد کابینۀ ژاپن در بیانیه ای در واکنش به آزمایش موشک توسط کرۀ شمالی گفت: « ما به هیچ وجه اقدامات تحریک آمیز کرۀ شمالی را تحمل نمی کنم و به سختی با آن مقابله خواهیم کرد.»

پرتاب آزمایشی موشک بالستیک توسط پیونگ یانگ یک روز پیش از سفر ژی جینگ پینگ، رئیس جمهوری چین به فلوریدا و دیدار با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا صورت می گیرد. چین یکی از مهمترین حامیان پیونگ یانگ محسوب می شود و کرۀ شمالی و آزمایشات مکرر موشکی توسط این کشور از جمله موضوعات مهم در دیدار رهبران دو کشور خواهد بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.