خبر فوری

اعتصاب کارکنان آلیتالیا

نظرها
اعتصاب کارکنان آلیتالیا
اندازه متن Aa Aa

کارکنان شرکت آلیتالیا، هواپیمایی ملی ایتالیا روز چهارشنبه دست به اعتصابی ۲۴ ساعته زدند. شصت درصد پروازهای این شرکت در اثر اعتصاب لغو شد. گرچه بیش از ۹۰ درصد مسافران در پروازهای دیگر ساماندهی شدند، بسیاری از مسافران حتی از لغو پروازهایشان بی خبر بودند.

یکی از مسافرانی که از ایالات متحده آمده، می گوید: «کارکنان باید به حق و حقوق خود برسند اما مختل شدن پروازها واقعا کار را سخت می کند و به اقتصاد آسیب می زند»

این اعتصاب علیه برنامه کاری تازه شرکت آلیتالیا برپا شده است. برنامه ای که طبق آن بیش از ۲۰۰۰ نفر باید اخراج شوند و هزینه های این شرکت نیز باید تا ۳۰ درصد کاهش پیدا کند.

در سال ۲۰۱۴ هواپیمایی الاتحاد ۴۹ درصد سهام این شرکت را خرید و معترضان می گویند این شرکت به وعده های خود برای نجات هواپیمایی آلیتالیا عمل نکرده است. یکی از اعتصاب کنندگان می گوید:«هواپیمایی الاتحاد چنان که قول داده بود روی پروازهای طولانی سرمایه گذاری نکرد. برای تغییر یونیفورمها کل سیستم هزینه کردند و سامانه کاری خودشان را به ما تحمیل کردند که خیلی هزینه برتر است. حالا کارکنان باید دوباره بهای این کار را بدهند».

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.