وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

هشدار دربارۀ بازداشت و قتل همجنسگرایان در چچن

 نظرها
هشدار دربارۀ بازداشت و قتل همجنسگرایان در چچن
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

مدافعان حقوق بشر و رسانه های منتقد در فدراسیون روسیه، درباره ناپدید شدن روزافزون مردان همجنسگرا در جمهوری خودمختار چچن هشدار دادند.

بنا بر گزارش روزنامه نوایا گازتا روسیه (Novaya Gazeta) تنها در چند هفته گذشته بیش از یکصد نفر با این اتهام، بطور خودسرانه بازداشت و دستکم سه نفر از آنها با احکام فراقضایی کشته شده اند.

مدافعان حقوق بشر در شمال قفقاز، ضمن ارائه گزارش هایی در این باره به شورای اروپا مدعی شده اند که مقامات چچن در پشت پرده آدم ربایی سیستماتیک، شکنجه و قتل افراد به دلیل گرایش جنسی آنها قرار دارند و بر این اساس، خواستار انجام تحقیقات توسط شورای اروپا و اتخاذ تدابیری برای محافظت از قربانیان شدند.

این گزارش ها در حالی منتشر می شود که سخنگوی رمضان قدیروف، رئیس جمهوری خودمختار چچن با تاکید بر اینکه هیچ فرد همجنسگرایی در چچن وجود ندارد می گوید اگر همجنسگرایی دیده شود، والدینشان آنها را طرد می کنند و به این ترتیب آنها دیگر امکان بازگشت نخواهند داشت.