خبر فوری
This content is not available in your region

ترامپ خواستار پایان دادن به کشتار در سوریه شد

نظرها
euronews_icons_loading
ترامپ خواستار پایان دادن به کشتار در سوریه شد
اندازه متن Aa Aa

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که دستور حمله نظامی به پایگاه نظامی در سوریه را داده است. ایالات متحده مدعی است حمله شیمیایی چند روز پیش در شمال سوریه از این پایگاه هدایت شده است.

آقای ترامپ گفت: «این کار در راستای منافع حیاتیِ امنیت ملی ایالات متحده است تا از گسترش و بهره برداری از سلاح های مرگبار شیمیایی پیشگیری کند. هیچ بحثی نیست که سوریه از سلاحهای شیمیایی ممنوع استفاده کرده است، و از الزاماتِ پیمانِ منع استفاده از سلاحهای شیمیایی سرپیچی کرده و به دستور شورای امنیت بی اعتنا بوده است. من امشب از تمامی ملل متمدن می خواهم به ما بپیوندند تا به کشتار و خونریزی در سوریه پایان بدهیم و همچنین تروریسم را به هر شکل و نوعی در جهان خاتمه دهیم.»

دولت روسیه نیز در واکنش به این اقدام اعلام کرد حمله ایالات متحده به پایگاه هوایی سوریه، قوانین بین المللی را پایمال کرده و به رابطه روسیه و آمریکا آسیب می زند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.