خبر فوری
This content is not available in your region

تظاهرات اعتراض آمیز در بلگراد نسبت به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری صربستان

نظرها
euronews_icons_loading
تظاهرات اعتراض آمیز در بلگراد نسبت به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری صربستان
اندازه متن Aa Aa

ده ها هزار نفر از ساکنان بلگراد که اغلب آنها را دانشجویان و اعضای سندیکاهای پلیس و ارتش تشکیل می دادند روز شنبه در اعتراض به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری صربستان دست به تظاهرات زدند.

الکساندر ووچیچ که از سال ۲۰۱۴ نخست وزیر صربستان است هفته گذشته در مرحله نخست انتخابات با کسب ۵۵ درصد آراء پیروز نهایی را از آن خود کرد.

یکی از معترضان به نتیجه انتخابات می گوید: «مردم بدون آگاهی در انتخابات شرکت کردند زیرا دسترسی به رسانه نداشتند. کلیه شبکه های تلویزیونی تحت تاثیر قدرت بودند. در این صورت چطور می توان به آگاهی واقعی دست یافت؟»

فرد دیگری معتقد است : «این تظاهرات نخستین نمایش واقعی خشم مردم نسبت به دولتی است که خود را غیر قابل دسترس قلمداد می کند.»

این ششمین روز متوالی است که معترضان به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری صربستان به خیابان های بلگراد و چندین شهر دیگر این کشور سرازیر می شوند.

الکساندر ووچیچ، رئیس جمهور جدید صربستان که پیشتر از اعضای حزب ملی گرای افراطی بود پس از جدا شدن از این تشکیلات به جبهه راست میانه پیوست. او از حامیان سیاست های اتحادیه اروپا است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.