خبر فوری

شرکت پرتاب ماهواره «اویو» وارد بازار بورس شد

 نظرها
شرکت پرتاب ماهواره «اویو» وارد بازار بورس شد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

شرکت ایتالیایی پرتاب ماهواره «آویو»، روز دوشنبه سهام خود را وارد بازار بورس میلان کرد.

این نخستین شرکت پرتاب ماهواره در جهان است که سهام خود را عمومی میکند.

سهام این شرکت در نخستین روز تا یازده درصد نیز رشد داشت و در پایان روز کاری بازار بورس میلان شش و نیم درصد رسید.

گیولیو رانزو، مدیرعامل اویو میگوید: «زندگی ما روی زمین هرروز بیشتر و بیشتر وابسته به خدماتی است که از فضا می گیریم. همه از تلفن همراه و از دستگاه هایی جهت یاب استفاده میکنند، هر صبح به تصاویر ماهواره ای برای اطلاع از آب و هوا نگاه میکنند. اینها همه بخشی از کارهایی است که در آینده نزدیک می بینم. در دو تا سه سال آینده اینترنت از طریق فرکانس های ماهواره ایی تامین می شود و دیگر از تکنولوژی های قدیمی برای اینترنت استفاده نخواهد شد و فرکانس های اینترنتی سراسر کره زمین را پوشش می دهد. ما قادر به استفاده از اینترنت وسط بیابان یا وسط اقیانوس خواهیم بود. همینطور در سالهای آینده تصویر بهتری از فضا خواهیم داشت، با کیفیت بالاتر و سرعت بیشتر برای دریافت اطلاعات تازه. این امکانات به ما اجازه می دهد که تغییرات کره زمین را به صورت عینی ببینیم.»

بزرگترین شرکت پرتاب ماهواره در اروپا با درآمد سالیانه ۲۸۰ میلیون یورو امیدوار است که با عمومی شدن سهامش، سرمایه لازم برای گسترش این شرکت فراهم شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.