خبر فوری
This content is not available in your region

هکر روسی بازداشت شده در بارسلون به زندان منتقل شد

نظرها
euronews_icons_loading
هکر روسی بازداشت شده در بارسلون به زندان منتقل شد
اندازه متن Aa Aa

قاضی دادگاهی در بارسلون دستور انتقال یک شهروند روسی را در رابطه با پروندۀ حملات سایبری در سطح وسیع به زندان صادر کرد. این فرد که به گفتۀ پلیس بارسلون پیوتر لواشوف نام دارد، روز جمعه در فرودگاه این شهر بازداشت شد.

این تبعۀ روسی از سوی پلیس فدرال آمریکا تحت پیگرد قرار داشت و دستگیری وی نیز در پی صدور حکم بازداشت بین المللی صورت می گیرد.

ماریا لواشوف، همسر این هکر روسی به خبرگزاری روسیه تودی و به نقل از پلیس اسپانیا گفته است دستگیری همسرش با « ویروسی که در جریان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که منجر به پیروزی دونالد ترامپ شده» مرتبط است. با اینحال واشنگتن تاکید کرده است بازداشت این تبعۀ روسی ربطی به تحقیقات در زمینۀ حملات سایبری در جریان انتخابات آمریکا ندارد.

در اطلاعیه منتشر شده توسط پلیس اسپانیا، پیوتر لواشوف یکی از بزرگترین هکرهای تحت تعقیب طی ۱۰ سال گذشته معرفی شده که با تولید بات نت هایی حملات سایبری مختلف را رهبری می کرده است.

آمریکا خواهان استرداد این شهروند روسی شده است و ۴۰ روز وقت دارد تا مدارک لازم را برای این امر به مقامات قضایی بارسلون ارائه دهد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.