خبر فوری

ادامه اعتراضهای مردمی در ونزوئلا در غیبت نیکلاس مادورو

 نظرها
ادامه اعتراضهای مردمی در ونزوئلا در غیبت نیکلاس مادورو
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

پس از تنش میان برخی نهادهای قدرت در ونزوئلا، اعتراضهای مردمی در این کشور شکل تازه ای بخود گرفته است.

در ماه مارس گذشته دیوان عالی ونزوئلا، پارلمان این کشور را غیر قانونی خوانده بود و اعلام کرده بود حق تصویب یا تغییر قوانین کشور را دارد. این تصمیم با مخالفت رییس پارلمان این کشور روبرو شد.

روز دوشنبه دهم آوریل بسیاری از مخالفان دولت نیکلاس مادورو در اعتراض به بحران اقتصادی و ناکارآمد بودن دموکراسی به خیابانها آمدند. آنها همچنین خواهان برگزاری انتخابات تازه و برکناری رییس جمهوری کنونی این کشور بودند. این اعتراضها در برخی موارد با خشونت و درگیری با نیروهای امنیتی همراه بود.

نیکلاس مادورو مخالفان را به خیانت و همکاری با بیگانگان برای بی ثبات کردن کشور متهم می کند.

او که دوشنبه در کوبا بسر می برد گفت: «ما با یک کودتا در ونزوئلا روبرو هستیم و آنرا شکست خواهیم داد. این اعتراضها از سوی راستهای الیگارش مسلکی که منافع آمریکا را دنبال می کنند دامن زده می شود.»

تنش سیاسی در ونزوئلا پس از آن شدت گرفت که حزب نیکلاس مادورو پس از ۱۷ سال در انتخابات پارلمانی سال ۲۰۱۵ شکست خورد و مجبور شد اکثر کرسی های مجلس را به احزاب مخالف واگذار کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.