خبر فوری

دیدار وزرای خارجه روسیه و ایالات متحده

 نظرها
دیدار وزرای خارجه روسیه و ایالات متحده
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

سرگئی لاوروف و رکس تیلرسون، وزرای امور خارجه روسیه و ایالات متحده در مسکو دیدار و گفتگو کردند. گرچه در این نشست بر سر مسائلی نظیر برنامه اتمی کره شمالی و بحران اُکراین گفتگو شد اما محور اصلی گفتگوها بحران سوریه و مداخله آمریکا بود. سرگئی لاوروف گفت امیدوار است بررسی ویژه ای درباره حمله شیمیایی اخیر صورت بگیرد.

آقای لاوروف افزود: «همکاران آمریکایی ما آماده انجام چنین تحقیقاتی هستند و ما انتظار داریم که قدرتها، سازمان ملل و سازمان منع گسترش سلاحهای شیمیایی به سرعت وارد عمل شوند.»

رکس تیلرسون نیز اعلام کرد ایالات متحده هیچ نقشی برای اسد و خانواده او در آینده سوریه نمی بیند. وی افزود: «این حمله فقط آخرین نمونه از حملات شیمیاییِ رژیم اسد بود. ما آشکارا شاهد آن هستیم که حکومت خاندان اسد به پایان می رسد، و آنها خود با رفتارشان در جنگ چند سالِ گذشته، سبب سازِ این امر بوده اند.»

هر دو طرف تأیید کردند که تا زمانیکه پیشرفتی در زمینه پیمان مینسک صورت نگیرد، بحران اوکراین مانعی عمده در رابطه میان این دو ابرقدرت خواهد بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.