خبر فوری

رئیس جمهوری برکنار شده کره جنوبی رسما تفهیم اتهام شد

نظرها
رئیس جمهوری برکنار شده کره جنوبی رسما تفهیم اتهام شد
اندازه متن Aa Aa

پارک گون هه، رئیس جمهوری برکنار شده کره جنوبی روز دوشنبه رسما تفهیم اتهام شد.

دریافت رشوه از کارفرمایان شرکت های بزرگ، سوء استفاده از قدرت و درز دادن اسرار دولتی از اتهامات پارک گون هه است که ۳۱ مارس بازداشت شد.

رسوایی فساد مالی پارک گون هه و دوستش چوی سون سیل دامن شرکت سامسونگ را هم گرفت. این دو متهم هستند که معادل ۳۴ میلیون و دویست هزار یورو از لی جی یونگ، وارث سامسونگ رشوه دریافت کرده اند تا با تضمین ادغام دو شرکت تابعه در سال ۲۰۱۵، کنترل لی جی یونگ ۴۸ ساله بر تجارت خانوادگی اش را مستحکم کنند.

وارث سامسونگ هم علاوه بر پرداخت رشوه، به اختلاس، شهادت دروغ و پنهان کردن اموال و دارایی های در خارج از مرزها متهم است.

در حالی که رئیس جمهوری برکنار شده کره جنوبی تمامی اتهامات مطرح را رد کرده، دادستان های پرونده تحقیقات درباره این تخلفات را سرعت بخشیده اند تا قبل از شروع رقابت های انتخاباتی در نهم ماه مه به نتیجه برسند.

انتشار خبر رسوایی مالی پارک گون هه و نزدیکان او اعتراضات گسترده ای را در کشور به همراه داشت و در پی آن پارلمان کره جنوبی در دسامبر گذشته به تعلیق خانم پارک از مقام ریاست جمهوری رای داد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.