خبر فوری

ابراز نگرانی چین نسبت به فعالیت های موشکی و هسته ای کره شمالی

 نظرها
ابراز نگرانی چین نسبت به فعالیت های موشکی و هسته ای کره شمالی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

چین نسبت به توسعه فعالیت های هسته ای و تسلیحاتی کره شمالی و احتمال بروز مناقشه با این کشور ابراز “نگرانی جدی” کرد.

این نگرانی پس از مطرح شده که معاون وزیر خارجه کره شمالی در گفت و گو با خبرنگار شبکه بی بی سی جهانی گفته بود، پیونگ یانگ به آزمایش های موشکی خود ادامه خواهد داد و از آغاز یک حمله هسته ای پیشگیرانه برای جلوگیری از حمله احتمالی آمریکا خبر داده بود.

لو کانگ، سخنگوی وزیر خارجه چین گفت: «چین به بسیار جدی درباره برنامه های توسعه هسته ای و تسلیحاتی کره شمالی نگران است. ما بر تعهدات خود در زمینه تحقق خلع سلاح هسته ای شبه جزیره کره و حفظ و صلح و ثبات در این منطقه پایند هستیم و به تلاش خود برای حل مشکلات موجود از طریق مذاکره و گفت و گو تاکید داریم.»

حدود ۱۰ روز پیش مقام های نیروی دریایی آمریکا گفته بودند که یک ناو جنگی به سوی شبه جزیره کره اعزام شده است. اما گزارش های اخیر نشان می دهد که این ناو در عمل در جهت مخالف این شبه جزیره حرکت کرده است. جیمز متیس، وزیر دفاع آمریکا نیز با تائید این خبر گفت که این ناو در مسیر خود به سمت کره نبوده است. پیش تر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، گفته بود یک “ناوگان جنگی” در حال اعزام به منطقه است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.