وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

بریتانیا؛ ادامه واکنش به اعلام انتخابات زودهنگام بر بازارهای مالی

 نظرها
بریتانیا؛ ادامه واکنش به اعلام انتخابات زودهنگام بر بازارهای مالی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

نوسانات در بازارهای مالی پس از اعلام برگزاری انتخابات زودهنگام در بریتانیا همچنان ادامه دارد.

با اعلام تصمیم برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام توسط ترزا مِی، نخست وزیر بریتانیا، روز چهارشنبه ارزش ارز این کشور یک درصد در مقابل دلار آمریکا کاهش یافت.

این در حالی است که ارزش پوند در برابر دلار آمریکا در شش ماهه اخیر روندی صعودی داشت و به بالاترین حد خود طی دو ماه اخیر رسیده بود.

تحلیلگر ارشد شرکت خدمات مالی بریتانیا درباره تاثیر انتخابات بر بازارهای بورس می گوید: «آنچه در حال حاضر انتظار می رود، دولتی محافظه کار و قوی است و به نظرم واکنش بازار به آن مثبت خواهد بود. اما تا انتخابات چالشهای بسیاری در پیش رو خواهیم داشت و چیزی که در مسائل اخیر آموختیم این بوده که در پیش بینی مسائل سیاسی نمی توان قطعیت داشت.»

عدم اطمینان از آینده می تواند برای ارز بریتانیا مشکلاتی را بهمراه آورد. به پایان رساندن مذاکرات خروج از اتحادیه اروپا و برگزاری انتخابات زودرس مولفه هایی با تاثیر بالا، بر اقتصاد بریتانیا هستند.

در کنار توقف رشد صعودی ارز بریتانیا در برابر دلار آمریکا، ارزش سهام در پایان روز کاری چهارشنبه بازار بورس لندن نیز نزدیک به نیم درصد کاهش داشته است.