خبر فوری
This content is not available in your region

گفت و گوی اختصاصی یورونیوز با محمود احمدی نژاد

نظرها
گفت و گوی اختصاصی یورونیوز با محمود احمدی نژاد
اندازه متن Aa Aa

نام محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری سابق ایران پس از مدت ها بار دیگر در کانون توجه رسانه ها در ایران قرار گرفت؛ پس از ثبت نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری آتی که با واکنش های گسترده ای همراه بوده است. در همین ارتباط خبرنگار یورونیوز در تهران طی گفت و گویی نظر او را درباره موضوعات مختلف از جمله برجام جویا شده است.

او در این باره گفت: «به لحاظ توقعاتی که حول و حوش برجام در تبلیغات و گفتگوها ایجاد شد، جوری بیان شد که همه مسایل عالم حل می شود و تمام تحریمهای سازمان ملل و تحریمهای یک جانبه و چند جانبه خارج از قانون برطرف می شود، روابط درست می شود و همه مسائل اصلاح خواهد شد. به نظرم این اطلاع رسانی نادرست بود یعنی اطلاعات درستی در اختیار ملت قرار نگرفت. بعد هم خوب می بینیم، آنچه گفته شده بود، محقق نشد و تحریمها ادامه پیدا کرد، تحریمهای جدیدی وضع شد، تحریمهایی تمدید شد و ظرفیت پیگیری حقوقی در برجام پیش بینی نشده بود.»

در ادامه این گفت و گو محمود احمدی نژاد درباره موضع آمریکا در قبال مساله سوریه به خبرنگار یورونیوز گفت: «من فکر می کنم که آقای ترامپ برغم وعده هایی که به مردم داد، راه جنگ را انتخاب کرد. و قبلا هم گفته ام که این جنگ این بار به فروپاشی هژمونی جهانی آمریکا منجر خواهد شد، قطعا. ایران، آمریکا، روسیه، عربستان، ترکیه، همه ما باید برای اولا امنیت، گفتگو و صلح دست به دست هم بدهیم، ثانیا تبلور و حاکمیت اراده مردم سوریه. ما باید به حاکمیت ملت سوریه احترام بگذاریم و اجازه بدهیم که مردم سوریه خودشان انتخاب کنند.»

پخش کامل این گفت و گو را می توانید از ساعت۲۰:۲۰ دقیقه چهارشنبه شب به وقت اروپای مرکزی از یورونیوز دنبال کنید.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.