خبر فوری

رای مثبت پارلمان بریتانیا به برگزاری انتخابات زودهنگام سراسری

 نظرها
رای مثبت پارلمان بریتانیا به برگزاری انتخابات زودهنگام سراسری
اندازه متن Aa Aa

مجلس نمایندگان بریتانیا روز چهارشنبه با درخواست ترزا می، نخست وزیر این کشور برای برپایی انتخابات زودهنگام موافقت کرد. ۵۲۲ نماینده رای مثبت و تنها ۱۳ نماینده رای منفی دادند.

به این ترتیب انتخابات سراسری زودهنگام در بریتانیا کمتر از دو ماه دیگر یعنی ۸ ماه ژوئن برگزار خواهد شد.

خانم می در مجلس نمایندگان گفت: «به نظرم این کاملا درست است که از مردم بریتانیا پرسیده شود و حمایت و اعتماد آنها را به من و حزب محافظه کار داشته باشیم. با رای مردم دولت جایگاه محکم تری برای ادامه مذاکرات برکسیت (خروج از اتحادیه اروپا) خواهد داشت.»

جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر بریتانیا نیز گفت: «نخست وزیر گفته است که این کمپین در ارتباط با رهبری است. بنابراین من پیشنهاد می کنم که یک مناظره رو در رو درباره آینده کشورمان داشته باشیم. چرا این درخواست را رد می کند؟»

بر اساس روند عادی ترزا می برای مدت سه سال دیگر یعنی تا سال ۲۰۲۰ میلادی می توانست در قدرت باشد اما در صورت پیروزی در انتخابات زودهنگام که قرار است کمتر از دو ماه دیگر برگزار شود تا ۵ سال دیگر در قدرت خواهد ماند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.