وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

ونزوئلا؛ درگیری میان پلیس و معترضان در بزرگترین راهپیمایی ضد دولتی

 نظرها
ونزوئلا؛ درگیری میان پلیس و معترضان در بزرگترین راهپیمایی ضد دولتی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

اعتراض گسترده ضد دولتی در کاراکاس پایتخت و دیگر شهرهای ونزوئلا با عنوان «مادر تمام راهپیمایی ها» روز چهارشنبه برگزار شد.

در جریان این اعتراض تا این لحظه یک دانش آموز و یک زن در پایتخت کشته شده است. گفته شده است که دانش آموز هفده ساله به ضرب گلوله ای که به سرش شلیک شده جانباخته است.

مخالفان دولت راهپیمایی خود را از مسیرهای مختلف طراحی کرده بودند که پلیس مسیر حرکت بخشی از معترضان را بست که پیامد آن درگیری معترضان با پلیس آغاز شد. همچنین بنا بر گزارش ها دهها نفر در درگیری های امروز زخمی شده اند.

معترضان نیکلاس مادورو رئیس جمهوری این کشور را متهم می کنند که باعث فرسایش دموکراسی ونزوئلا، هرج و مرج اقتصادی و تورم شدید در کشور شده است.

راهپیمایان با شعارهایی چون «نه به دیکتاتوری» خواستار برکناری مادورو، برگزاری انتخابات زود هنگام، آزادی سیاستمداران زندانی و احترام به استقلال قوه مقننه شدند.

میگل پیزارو نماینده کنگره ونزوئلا از جناح مخالفت دولت در این تجمع اعتراضی گفت: «ما در حال نوشتن بخشی از تاریخ هستیم. اجازه نمی دهیم هیچ چیزی باعث شود فکر کنیم کاری غیر ممکن در پیش داریم. ما در اکثریت هستیم و این کشور را حتی اگر آنها نخواهند تغییر خواهیم داد.»

همزمان با راهپیمایی معترضان، حامیان نیکلاس مادورو رئیس جمهوری نیز دست به راهپیمایی زدند.

معترضان در ونزوئلا ماههاست که بر ضد دولت چپگرای نیکلاس مادورو اعتراضات گوناگون برگزار کرده و خواستار کناره گیری مادورو شده اند.