خبر فوری

بازداشت بیش از هزار نفر در ترکیه به اتهام ارتباط با شبکه گولن

 نظرها
بازداشت بیش از هزار نفر در ترکیه به اتهام ارتباط با شبکه گولن
اندازه متن Aa Aa

دولت ترکیه دستور بازداشت هزاران نفر را صادر کرده است و همزمان به گفته وزارت کشور ترکیه نیروهای امنیتی در شبانه روز گذشته بیش از هزار نفر را بازداشت کرده اند. دولت ترکیه ادعا می کند که افراد بازداشتی جز حامیان جنبش وابسته به فتح الله گولن هستند.

فتح الله گولن مقیم آمریکا است و رئیس جمهوری ترکیه در میانه های ماه مه در واشنگتن با دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا دیدار خواهد کرد.

رئیس جمهوری ترکیه همچنین روز چهارشنبه در گفتگو با خبرگزاری رویترز درباره بحران سوریه گفت: «باید سوریه را از دست اسد آزاد کرد تا به راه حل بحران سوریه برسیم. با وجود اسد در راس دولت سوریه امکان رسیدن به راه حلی برای بحران سوریه وجود ندارد.»

اردوغان همچنین در این گفتگو از قول ولادیمیر پوتین نقل کرد که رئیس جمهوری روسیه هیچگاه مستقیما از رهبر روسیه دفاع نکرده است و نمی خواهد وکیل مدافع بشار اسد باشد.

رئیس جمهوری ترکیه در این مصاحبه گفت که کردهای پ ک ک از ناآرامی در مرزهای ترکیه با سوریه و عراق بهره برده اند و برخی از مناطق را به پایگاههای نظامی خود تبدیل کرده اند.


وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.