خبر فوری

فلسطینی ها در همبستگی با زندانیان اعتصاب کردند

 نظرها
فلسطینی ها در همبستگی با زندانیان اعتصاب کردند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

مدارس، بانک ها و نهادهای فلسطینی در کرانه غربی رود اردن روز پنجشنبه در همبستگی با صدها نفری که در زندان های اسرائیل دست به اعتصاب غذا زده اند، تعطیل شد.

بیش از هزار فلسطینی در اعتراض به زندانی شدن و شرایط بد و نامناسب حبس، از روز دوشنبه ۲۸ فروردین (۱۷ آوریل) دست به اعتصاب غذای نامحدود زده اند.

روز جمعه نیز روز خشم و اعتراض تعیین و از فلسطینی ها خواسته شده است تا نظامیان اسرائیلی را در ایست بازرسی ها به چالش بکشند.

اعتصاب غذای گسترده زندانیان بدرخواست مروان برقوتی آغاز شده است. آقای برقوتی از رهبران شاخه سیاسی جنبش فتح به حبس ابد محکوم و زندانی است.

مروان برقوتی از رهبران انتفاضۀ دوم فلسطینی ها در بین سالهای ۲۰۰۰ و ۲۰۰۵ میلادی و محبوب فلسطینی هاست، چهره ای که از توانایی و رهبری تشکیلات خودگردان فلسطین برخوردار است.

اسرائیلی ها، خصوصا تندروها آقای برقوتی را یک «تروریست» می خوانند. چند روز پیش جمعی از اسرائیلی ها در نزدیکی یکی از زندان هایی که فلسطینی ها در آن اعتصاب غذا کرده اند بساط پیک نیک و کباب به راه انداختند تا به گفته خود به تالم و درد زندانیان بیافزایند.

گفته می شود حدود ۶ هزار و ۵۰۰ فلسطینی در زندان های اسرائیل محبوس هستند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.