خبر فوری
This content is not available in your region

پلیس بریتانیا سه زن جوان را به اتهام معاونت در عملیات تروریستی بازداشت کرد

نظرها
پلیس بریتانیا سه زن جوان را به اتهام معاونت در عملیات تروریستی بازداشت کرد
اندازه متن Aa Aa

پلیس بریتانیا سه زن جوان را در ادامه عملیات ضد تروریستی خود در شرق لندن بازداشت کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز به نقل از مقام‌های امنیتی بریتانیا، در عملیات روز دوشنبه این سه نفر که دو تن از آن‌ها ۱۸ ساله و دیگری ۱۹ سال دارند به اتهام معاونت، آماده سازی و تحریک برای انجام عمل تروریستی بازداشت شده اند.

پلیس لندن می‌گوید که این دستگیری‌ها در ارتباط با حمله هفته گذشته نیروهای امنیتی به اقامتگاه مظنونان به ارتباط با شبکه‌های تروریست صورت گرفته است. در جریان آن یورش که روز جمعه ۲۷ آوریل و در شمال غرب لندن انجام شد، یک زن بر اثر اصابت گلوله ماموران پلیس مجروح شد.


در هفته‌های گذشته و به‌ویژه پس از حمله مرگبار به پارلمان بریتانیا و عابران پل وستمینستر در لندن، پلیس و نیروهای امنیتی تلاش‌های خود را برای متلاشی کردن هسته‌های مظنون به ارتباط با گروه‌های اسلام‌گرای افراطی دوچندان کرده اند.

بریتانیا برخلاف فرانسه، بلژیک و آلمان در دو سال گذشته و در جریان موج جدید حملات تروریستی در اروپا، کمتر هدف اسلام‌گرایان افراطی نزدیک به داعش بوده است. مرگبارترین حمله علیه شهروندان عادی این کشور به سال ۲۰۰۵ و بمب‌گذاری در ایستگاه‌های حمل و نقل عمومی باز می‌گردد. القاعده مسئولیت‌ آن حملات را برعهده گرفته بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.