خبر فوری
This content is not available in your region

کاخ سفید تایید کرد: اوباما درباره ژنرال فلین هشدار داده بود

نظرها
کاخ سفید تایید کرد: اوباما درباره ژنرال فلین هشدار داده بود
اندازه متن Aa Aa

باراک اوباما، رییس جمهوری پیشین ایالات متحده آمریکا در دیدار با دونالد ترامپ در کاخ سفید درباره مایکل فلین هشدار داده بود.

شان اسپایسر، سخنگوی کاخ سفید این گفته رییس جمهوری پیشین را درباره ژنرال فلین تایید کرد. وی گفت: «آقای اوباما در این دیدار از ژنرال فلین حمایت نکرده بود.» آقای اسپایسر در حالی این خبر را تایید کرد که در نشستی با خبرنگاران از وی درباره هشدار آقای اوباما به رییس جمهوری کنونی پرسیده شد. این خبر را نخستین بار تلویزیون ان بی سی به نقل از دستیاران رییس جمهوری پیشین آمریکا منتشر کرد.

آقای اوباما و رییس جمهوری جدید ایالات متحده آمریکا دو روز پس از اعلام نتیجه انتخابات ریاست جمهوری هشتم نوامبر در کاخ سفید دیدار کرده بودند.

رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا کمتر از یک ماه پس از دیدار ژنرال فلین با مقامات روسیه، وی را از سمت مشاور امنیت ملی کاخ سفید برکنار کرد. در دولت دموکرات نیز در سال ۲۰۱۴ میلادی آقای فلین به دستور رییس جمهوری وقت از ریاست دستگاه امنیتی دفاعی کنار گذاشته شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.