خبر فوری
This content is not available in your region

مون جااین نامزد چپگرا پیروز انتخابات ریاست جمهوری کره جنوبی

نظرها
مون جااین نامزد چپگرا پیروز انتخابات ریاست جمهوری کره جنوبی
اندازه متن Aa Aa

مون جااین نامزد حزب دموکراتیک کره جنوبی در انتخابات ریاست جمهوری این کشور به پیروزی چشمگیری دست یافت. براساس آخرین شمارش آرا این فعال حقوق بشری ۶۴ ساله کره جنوبی موفق شده است بیش از ۴۱ درصد آرا را از آن خود کند. انتخابات در کره جنوبی یک مرحله‌ای است و نامزدی که اکثریت نسبی را بدست آورد پیروز نهایی خواهد بود. رای گیری در کره جنوبی تا ساعت هشت شب به وقت سئول برگزار شد.

حزب دموکراتیک کره جنوبی را می توان یکی از مهمترین احزاب چپگرای کره نامید. این حزب نزدیک به سندیکاهای کارگری در این کشور است. مون جااین با این پیروزی فراگیر به ده سال حکومتداری محافظه کاران در کره جنوبی پایان داد. انتخابات ریاست جمهوری کره جنوبی پس از افشاگریها درباره سوء استفاده از قدرت و ارتباط رئیس جمهوری پیشین کره جنوبی پارک گون هه برگزار شد. دادگاه قانون اساسی کره جنوبی رای به برکناری او داد. او پس از برکناری بازداشت و محاکمه شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.