وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

رای عدم اعتماد به دولت کوزوو و برگزاری انتخابات زود هنگام در این کشور

 نظرها
رای عدم اعتماد به دولت کوزوو و برگزاری انتخابات زود هنگام در این کشور
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

پارلمان کوزوو روز چهارشنبه به دولت این کشور رای عدم اعتماد داد و موجب سقوط کابینه «عیسی مصطفی» نخست وزیر این کشور شد.

بدنبال این تحولات هاشم تاچی، رئیس جمهوری کوزوو، از حزب «دموکراتیک کوزوو» پارلمان را منحل کرد و بدین ترتیب در آینده نزدیک انتخابات زودهنگام در این کشور برگزار خواهد شد.

یک شهروند می گوید: «دولت سقوط کرد و ما جایگزین خاصی نداریم. حزب «لیگ دموکراتیک کوزوو» و «حزب دموکراتیک کوزوو» به یکدیگر شباهت دارند. مورد دیگری نداریم. بار دیگر رای خواهیم داد و این به یک نمایش تبدیل می شود.»

شهروندی دیگر در واکنش می گوید: «امیدوارم که نسل جدید بیاید و حکومت کند. از احزاب فعلی خسته شده ایم. بنابراین به فعالیت احزاب جدید امید دارم.»

اختلاف دو حزب دموکراتیک و لیگ دموکراتیک برسر تعیین خطوط مرزی با مونته نگرو و عدم تصویب آن در پارلمان بحرانی بزرگ را در کوزوو بوجود آورده است.

روند تعیین خطوط و حدود مرزها و تصویب آن توسط پارلمان کوزوو بارها بدلیل اعتراض مردم به تعویق افتاده است. شهروندان معترض می گویند که در توافق پریشتینا با پودگوریتسا برای تعیین حدود مرزها، کوزوو هزاران هکتار از اراضی خود را از دست می دهد.