خبر فوری

حمله انتحاری داعش در بلوچستانِ پاکستان ۲۵ کشته برجای گذاشت

 نظرها
حمله انتحاری داعش در بلوچستانِ پاکستان ۲۵ کشته برجای گذاشت
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

حداقل ۲۵ نفر در منطقه مستونگ واقع در ایالت بلوچستان پاکستان در روز جمعه بر اثر انفجار بمب کشته و بیش از ۴۰ زخمی شدند. حال چند تن از مجروحان وخیم گزارش شده است.

هدف عملیات حمله به خودروی حامل مولانا عبد غفور حیدری، معاون رییس سنای این کشور بوده است. وی در این انفجار زخم های سطحی برداشته است.

مولانا عبد غفور حیدری یکی از مقامات بلندپایه حزب پرنفوذ «جمعیت علمای اسلام فاضل» محسوب می شود. طالبان پاکستان بارها اعضای این حزب را هدف قرار داده است.

داعش با برعهده گرفتن مسئولیت این حمله آن را عملیاتی انتحاری خواند.

ایالت بلوچستان واقع در غرب پاکستان منابع غنی انرژی دارد. این منطقه از پاکستان شاهد فعالیت و تحرکات گروه های مسلح، اسلامگرایان افراطی و نیروهای جدایی طلب است.

ایران نسبت به ناامنی و عدم اعمال حاکمیت تمام و کمال اسلام آباد بر مناطقی در این ایالت پاکستان معترض است، مناطقی که گروه های مسلح از آن جا هر از چندگاه به سربازان، نظامیان و مرزبانان ایران حمله می کنند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.