خبر فوری

حمله سایبری هکرها به بیمارستانهای بریتانیا و شرکتهای اسپانیایی

 نظرها
حمله سایبری هکرها به بیمارستانهای بریتانیا و شرکتهای اسپانیایی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

سیستمهای اینترنتی و کامپیوتری چندین بیمارستان در نقاط مختلف بریتانیا از جمله در لندن، ناتینگهام، کامبریا، بلکبرن و هارتفوردشر هدف حمله سایبری هکرها قرار گرفته و به ویروس آلوده شدند.

به گزارش خبرگزاری رویترز ویروسی بنام «وانا دیکرپتور» منشاء ایجاد اختلال در شبکه های کامپیوتری داخلی این بیمارستانها بویژه در بخش های اورژانس بوده است.

سرویس سلامت همگانی بریتانیا «ان اچ اس» ضمن تایید این خبر اعلام کرد بدلیل اختلال بوجود آمده در برخی بیمارستانها وقت ویزیت بیماران لغو شده است و یا اینکه از آنان خواسته شده است تا به مراکز بهداشتی درمانی دیگر مراجعه کنند.

حمله سایبری در اسپانیا

همزمان در اسپانیا نیز سیستمهای رایانه ای شرکتهای بزرگی چون تلفونیکا هدف حملات وسیع سایبری قرار گرفتند. براساس گزارشها هکرها به کامپوترهای دارای سیستم عامل ویندوز نفوذ کرده اند.

مقامات اسپانیایی ضمن تایید این موضوع ویروسی بنام «باج افزار» را عامل اصلی این اختلالات اعلام کردند. این ویروس کارکرد سیستمهای کامپیوتری را مختل می کند و بدنبالش بلافاصله پیامی برای کاربران ارسال و از آنها مبلغی پول طلب می شود.

حمله سایبری با ویروس «باج افزار» در ۷۴ کشور دنیا گزارش شده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.