خبر فوری
This content is not available in your region

ساخت مجسمه نهنگ مرده در فیلیپین برای آگاهی بخشی درباره زباله‌های پلاستیکی

نظرها
ساخت مجسمه نهنگ مرده در فیلیپین برای آگاهی بخشی درباره زباله‌های پلاستیکی
اندازه متن Aa Aa

یک گروه حمایت از محیط زیست، مجسمه‌ای از یک نهنگ مرده به طول بیش از ۱۵ متر با استفاده از پلاستیک‌های دور ریخته شده ساخته‌اند. آنها این اقدام را برای افزایش آگاهی درباره اثرات منفی رها کردن زباله در دریا یا ساحل انجام داده‌اند.

سازمان صلح سبز فیلیپین، این مجسمه را روز سه‌شنبه ۱۱ ماه می (۲۱ اردیبهشت) در ساحل شهر ناییک در جنوب مانیل نصب کرد. مجسمه این نهنگ با استفاده از ۶۰ کیلوگرم بطری‌های پلاستیکی، لیوان، کیسه و سایر زباله‌های یکبار مصرف که در سطح شهر رها شده بود، ساخته شده است.

یکی از کسانی که در ساخت این مجسمه حضور داشت می‌گوید که هدف از این اقدام اعلام خطر برای جلوگیری از افزایش رها کردن زباله‌های پلاستیکی در اقیانوس است.

مجله ساینس در سال ۲۰۱۵ در گزارشی نوشت که فیلیپین بعد از چین و اندونزی سومین کشوری است که در سواحل و دریاهای آن بیشترین زباله‌های پلاستیکی ریخته شده است. سالانه به طور متوسط ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تن زباله‌ پلاستیکی در فیلیپین دور ریخته می‌شود، ۲۰ درصد این پلاستیک ها وارد اقیانوس می شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.