خبر فوری
This content is not available in your region

نقض قوانین مربوط به تعیین میزان آلایندگی هوا جان دهها هزار تن را گرفت

نظرها
نقض قوانین مربوط به تعیین میزان آلایندگی هوا جان دهها هزار تن را گرفت
اندازه متن Aa Aa

تحقیقات مشترک موسسه محیط زیست استکهلم، موسسه بین المللی برای تجزیه و تحلیل سیستمهای کاربردی و شورای بین المللی حمل و نقل پاک نشان می دهد که در سال ۲۰۱۵ مرگ حدود ۳۸ هزار نفر در دنیا رابطه مستقیمی با آلودگی بیش از حد مجاز خودروهای گازوییلی داشته است. حدود ۸۰ درصد قربانیان در کشورهای عضو اتحادیه اروپا، هند و چین زندگی می کرده‌اند.


در این تحقیقات که توسط مجله «نیچر» انتشار یافته انگشت اتهام بسوی شرکتهای خودروسازی بزرگ چون فولکس واگن، رنو، پژو سیتروئن و فیات کرایسلر نشانه رفته است.

محققان اعتقاد دارند آلایندگی خودروهای گازوییلی ساخت این کمپانی‌ها بیش از حد مجاز بوده و بنابراین نقش مهمی در انتشار بیش از حد اکسید نیتروژن، گاز بسیار خطرناک برای سیستم تنفسی و سایر گازهای سمی داشته اند.

سازمان حفاظت از محیط زیست ایالات متحده آمریکا در سال ۲۰۱۵ با انتشار گزارشی برای اولین بار اعلام کرد که شرکت فولکس واگن در خودروهای گازوییلی خود از نرم افزارهای غیرقانونی مختل کننده تستهای میزان آلایندگی هوا استفاده کرده است. این افشاگری به یکی از بزرگترین رسوایی‌های تاریخ این کمپانی خودروسازی تبدیل شد و میلیاردها دلار ضرر و زیان متوجه آن کرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.