خبر فوری
This content is not available in your region

آغاز به کار جشنواره کن با حضور اصغر فرهادی

نظرها
آغاز به کار جشنواره کن با حضور اصغر فرهادی
اندازه متن Aa Aa

هفتادمین دورۀ فستیوال فیلم کن در فرانسه، روز چهارشنبه، ۲۷ اردیبهشت ماه (۱۷ ماه مه) با حضور اصغر فرهادی، فیلم ساز ایرانی در صحنۀ مراسم افتتاح شروع به کار کرد.

آقای فرهادی در مراسم افتتاح به همراه «لی‌لی رز دپ» بازیگر و مدل فرانسوی-آمریکایی در صحنه حاضر شد. است. لی‌لی رز دختر جانی دپ بازیگر آمریکایی و ونسا پارادی خواننده فرانسوی است.

اصغر فرهادی سال گذشته با فیلم فروشنده جایزه بهترین فیلمنامه این جشنواره را از آن خود ساخت. شهاب حسینی، از بازیگران اصلی این فیلم هم برندۀ جایزۀ بهترین بازیگر مرد شد.

جشنواره امسال کن در اولین روز آن با فیلم فرانسوی «ارواح اسماعیل» آغاز به کار می کند.

مراسم امسال فستیوال کن تحت تدابیر امنیتی شدیدتر از سالهای گذشته برگزار می شود.

شهر کن در نزدیکی شهر نیس فرانسه قرار دارد، شهری که تابستان سال گذشته یک مرد مهاجم در خیابان ساحلی آن با کامیون به انبوه جمعیت راند و جان ۸۶ نفر را گرفت.

برای جلوگیری از تکرار حمله ای مشابه در کن و در محل برگزاری جشنواره، در کنار نیروی انسانی و امنیتی و تمهیدات ویژه، موانع بتونی به شکل گلدانهای بزرگ قرار داده شده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.