خبر فوری
This content is not available in your region

حسن روحانی با بیش از ۲۳ میلیون رای، رییس دولت دوازدهم شد

نظرها
حسن روحانی با بیش از ۲۳ میلیون رای، رییس دولت دوازدهم شد
اندازه متن Aa Aa

حسن روحانی با کسب بیش از ۵۷ درصد آرا برای بار دوم به ریاست جمهوری ایران انتخاب شد. ابراهیم رییسی نیز ۳۸.۵ درصد آرا را به دست آورد.

بر اساس آمار منتشر شده توسط وزارت کشور ایران از مجموع بیش از ۴۱ میلیون رای ماخوذه آقای روحانی ۲۳ میلیون و پانصد هزار، آقای رییسی ۱۵ میلیون و ۷۰۰ هزار، مصطفی میرسلیم ۴۸۰ هزار و مصطفی هاشمی طبا ۲۱۵ هزار رای کسب کرده اند.

علی خامنه ای، رهبر ایران با انتشار پیامی شرکت مردم در انتخابات را «جشن حماسی» خواند و گفت که حضور مردم «بار دیگر گوهر درخشانِ عزم و اراده ملی را در برابر چشم جهانیان به جلوه آورد.»

محمدرضا عارف، رییس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در پیام تبریکی به آقای روحانی خواستار برطرف کردن تمامی آثار و پیامدهای ناگوار حوادث سال هشتاد و هشت و بویژه رفع حصر محصوران با رایزنی شد.

فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز با انتشار پیامی ضمن تبریک به آقای روحانی تاکید کرد اروپا آمادگی دارد تا تا همکاری با ایران را برای اجرای برجام، صلح در منطقه و تحقق انتظارهای مردم داخل کشور ادامه دهد.


وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.