خبر فوری
This content is not available in your region

واکنش رئیس کمیسیون اروپا به سخنان ترامپ درباره آلمان

نظرها
واکنش رئیس کمیسیون اروپا به سخنان ترامپ درباره آلمان
اندازه متن Aa Aa

ساعاتی پس از انتشار گزارش هفته‌نامه اشپیگل درباره سخنان دونالد ترامپ، ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا گفت که قضیه «خیلی وخیم» نبوده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، آقای یونکر روز جمعه درباره جمله «آلمانی‌‌ها بدند، خیلی بد» که گفته می‌شد از سوی دونالد ترامپ و در انتقاد به فروش زیاد خودروهای آلمانی در آمریکا بیان شده، گفت: «این که آقای ترامپ در این باره پرخاشگری کرده، درست نیست. مشکل، مشکل ترجمه بود. او نگفت که آلمان‌ها رفتار بدی دارند بلکه گفت یک مشکلی وجود داشته است. پرخاشگری در میان نبود.»


هفته نامه اشپیگل صبح جمعه به نقل از یک منبع آگاه گزارش کرد دونالد ترامپ در جریان حضور خود در بروکسل برای شرکت در اجلاس ناتو گفته است: «آلمانی‌‌‌ها بدند، خیلی بد.» به گفته این نشریه رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در جریان دیدار با ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا و دونالد توسک، رئیس شورای اتحادیه اروپا و دیگر مقام‌های عالی‌رتبه اروپایی با انتقاد از فروش بالای خودروهای آلمانی در کشورش گفته است: «آلمانی‌های میلیون‌ها خودرو در آمریکا می‌فروشند. وحشتناک است. ما به این وضعیت پایان خواهیم داد.»

آقای ترامپ روز جمعه و در حاشیه نشست سران گروه۷ با آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان دیدار می‌کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.