خبر فوری
This content is not available in your region

کاهش سطح هشدار امنیتی در بریتانیا از «بحرانی» به «شدید»

نظرها
کاهش سطح هشدار امنیتی در بریتانیا از «بحرانی» به «شدید»
اندازه متن Aa Aa

همزمان با ادامه بازداشت ها در ارتباط با حمله منچستر، سطح هشدار حمله تروریستی در بریتانیا از حالت «بحرانی» به سطح «شدید» تقلیل یافت.

سطح هشدار در بریتانیا به دنبال حمله دوشنبه گذشته به بالاترین سطح خود رسیده بود. بنا به اعلام دفتر نخست وزیری بریتانیا هم اکنون ۱۱ فرد مظنون به ارتباط با حمله منچستر در بازداشت به سر می برند.

مارک راولی، رئیس دایره ضد تروریستی پلیس بریتانیا می گوید: «این دستگیری ها اهمیت زیادی دارند. از اینکه مهره های اصلی که به دنبالشان بودیم اکنون در بازداشت ما به سر می برند بسیار خرسندیم. البته همچنان کار بیشتری پیش رو داریم.»

حمله انتحاری دوشنبه شب در منچستر که توسط سلمان عبیدی، جوان ۲۲ ساله بریتانیایی انجام شد دستکم ۲۲ کشته و ۱۶۶ مجروح بر جا گذاشت.

ادامه تحقیق پلیس بریتانیا درباره حمله منچستر روز شنبه با دستگیری دو مرد ۲۰ و ۲۲ ساله در شمال این شهر همراه بود. به گزارش روزنامه تایمز که روز شنبه منتشر شد مقامات اطلاعاتی بریتانیا ۲۳ هزار اسلامگرای افراطی را در این کشور شناسایی کرده اند.


وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.