خبر فوری

بریتیش ایرویز: خطای مهندس برق باعث سرگردانی ده‌ها هزار مسافر بود

 نظرها
بریتیش ایرویز: خطای مهندس برق باعث سرگردانی ده‌ها هزار مسافر بود
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز خطای انسانی را دلیل بروز نقص در سامانه رایانه‌ای و سرگردانی ۷۵ هزار مسافر در جریان تعطیلات آخر هفته گذشته اعلام کرد.

به گفته ویلی والش، مدیر عامل شرکت بریتیش ایرویز، «یک مهندس برق با قطع و وصل کردن جریان برق اضطراری موجب بروز این نقص شد». ویلی والش افزود: «این مهندس فنی مجوز حضور در محل مربوطه را داشته اما اجازه هر اقدام دلخواهانه‌ای را نداشته است».

ظاهرا در پی وصل شدن مجدد جریان برق به سرور و شبکه‌های توزیع برق سامانه کامپیوتری این شرکت خسارت‌هایی وارد آمده است. در همین حال، این شرکت هواپیمایی از انجام تحقیقات مستقلی در این‌باره خبر داد.

روز شنبه، ۲۷ مه کلیه پروازهای بریتیش ایرویز به مقصد فرودگاه‌های هیترو و گاتویک لندن لغو شد و آشفتگی را برای این شرکت به همراه آورد.

برنامه‌ریزی گروهی از کارکنان بریتیش ایرویز برای اعتصاب چهار روزه در پایان ماه جاری میلادی چالش دیگری است که مدیران این شرکت با آن روبرو هستند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.