خبر فوری
This content is not available in your region

شاکی پرونده پولانسکی پس از ۴۰ سال از شکایت خود صرف‌نظر کرد

نظرها
شاکی پرونده پولانسکی پس از ۴۰ سال از شکایت خود صرف‌نظر کرد
اندازه متن Aa Aa

سامانتا گیمر، شاکی پرونده رومن پولانسکی، کارگردان مشهور فرانسوی-لهستانی پس از چهل سال شکایت خود را پس گرفت. وکیل زنی که ثابت کرده است چهل سال پیش در حالی که نوجوان بوده مورد تعرض کارگردان سینما قرارگرفته می گوید موکلش از طولانی شدن روند دادرسی خسته است و می خواهد از شکایت خود بگذرد.

به این ترتیب دادگاه جدیدی بار دیگر بدون حضور رومن پولانسکی و با حضور وکلای او برگزار می شود و وکلای خانم گیمر درخواست بخشش متهم را ارائه خواهند داد.

سازنده فیلم‌هایی ماندگاری چون «همسایه» و «پیانیست» و «محله چینی‌ها» ۴۰ سال پیش به اتهام تجاوز به دختری ۱۳ ساله در سال ۱۹۷۷ از ترس محاکمه سنگین از آمریکا فرار کرد و به پاریس مهاجرت کرد. فرانسه یکی از معدود کشورهای اروپایی است که مانع استرداد شهروندان خود به آمریکا می‌شود. رومن پولانسکی پس از اعتراف به جرم نزدیک به چهل روز را در زندان سپری کرد بعد با قرار وثیقه آزاد شد و در حالیکه یک قاضی می خواست مجددا پرونده او را به جریان بیندازد و مجازات سنگین برای او صادر کند به فرانسه گریخت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.