خبر فوری

بازداشت سه مظنون به تروریسم پس از فرود اضطراری هواپیمایی در آلمان

 نظرها
بازداشت سه مظنون به تروریسم پس از فرود اضطراری هواپیمایی در آلمان
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

سه مسافر هواپیمای مسافربری خطوط هوایی ایزی‌جت به ظن اقدامات تروریستی بازداشت شدند، پس از آنکه این هواپیما با ۱۵۱ مسافر شنبه شب در حالی که از اسلونی عازم لندن بود در فرودگاه کلن آلمان فرود اضطراری داشت.

خلبان هواپیمای ایرباس ۳۱۹ پس از آن تصمیم به فرود گرفت که مسافرانی در داخل کابین به خدمه پرواز اطلاع دادند سه مسافر از موضوعات مرتبط با تروریسم سخن می گویند. گفته می‌شود آنها در صحبت‌های خود کلماتی نظیر «بمب» و «مواد منفجره» به کار برده بودند.

پلیس فرودگاه پس از انجام اقدامات امنیتی و کنترلی، سه فرد مذکور را بازداشت و از دیگر مسافران هم بازپرسی کرد. پلیس پس از آن یک کوله‌پشتی متعلق به یکی از این سه مظنون را منفجر کرد. گزارشی درباره محتوای این کوله‌پشتی و هویت سه مظنون منتشر نشده است.

در پی اعمال تدابیر امنیتی و تحقیقات پلیس ناشی از این فرود اضطراری حمل و نقل هوایی فرودگاه با اختلال روبرو شد و ۶ هواپیمای دیگر به مقصد این فرودگاه ناگزیر در فرودگاه دیگری فرود آمدند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.