خبر فوری

تعریف و تمجید از ترامپ در نخستین دیدار جمعی کابینه آمریکا

 نظرها
تعریف و تمجید از ترامپ در نخستین دیدار جمعی کابینه آمریکا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

شش ماه پس از به قدرت رسیدن دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا، نخستین دیدار جمعی اعضا کابینه او روز دوشنبه برگزار شد. در این نشست که به شوهای تلویزیونی با اجرای خود ترامپ بی‌شباهت نبود، اعضا هیئت دولت از مایک پنس، معاون رئیس جمهوری گرفته تا وزیران بهداشت و کار، هر کدام به نوبه خود از افتخار همکاری با ترامپ سخن گفتند.

تام پرایس وزیر بهداشت آمریکا در این جلسه گفت: «من در اجلاس بهداشت گروه ۲۰ در برلین نماینده ایالات متحده بودم و می‌توانم بگویم که همگان از رهبری آمریکا در زمینه تأمین بهداشت بسیار شادمان بودند.»

برخی از اعضا کابینه ترامپ او را به همراه روزولت بهترین رهبر تاریخ خواندند و برخی دیگر گفتند که خدمت کردن به او در کاخ سفید برکت و نعمت است. دونالد ترامپ که ظاهرا چیز عجیبی در این تعریف و تمجیدها نمی‌دید، تنها به تشکری ساده از حاضران بسنده کرد.

جلسه کابینه آمریکا دستمایه طنز برخی سیاستمداران شد. چاک شومر، نماینده دموکرات در سنای آمریکا در حضور همکارانش به شوخی از ترامپ برای اجرای تلویزیونی موفق و نیز مدل مویش تشکر کرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.