وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

ارتش قطر از جیبوتی خارج می‌شود

 نظرها
ارتش قطر از جیبوتی خارج می‌شود
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

یک منبع آگاه در وزارت خارجه قطر اعلام کرد این کشور تصمیم دارد نیروهای نظامی خود را از مرز جیبوتی و اریتره خارج کند. سربازان قطری تاکنون برای حفظ آرامش در مرز میان این دو کشور آفریقایی در منطقه مستقر بوده‌اند.

دلیل این تصمیم دولت قطر اعلام نشده است، اما ظاهرا این تصمیم با بحران دیپلماتیک اخیر تحریم این کشور از سوی عربستان سعودی و چند کشور دیگر عربی در پیوند است.

برخی کشورها سعی در حل این بحران از طریق میانجیگری دیپلماتیک دارند. در همین راستا مولود چاوش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه روز چهارشنبه برای رایزنی با امیر قطر وارد دوحه پایتخت این کشور شد. چاوش اوغلو همچنین خواستار ملاقات با پادشاه عربستان شده است.

حیدر عبادی نخست وزیر عراق نیز قرار است روز چهارشنبه برای رایزنی با پادشاه عربستان در همین زمینه به ریاض سفر کند. عراق می گوید به تحریم قطر نمی پیوندد زیرا این تحریم زندگی مردم عادی قطر را تحت تأثیر قرار می دهد.