خبر فوری

سازمان ملل: با تشدید حملات هوایی ائتلاف به رقه غیرنظامیان بیشتری جان می‌دهند

 نظرها
سازمان ملل: با تشدید حملات هوایی ائتلاف به رقه غیرنظامیان بیشتری جان می‌دهند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

کمیته تحقیقات سازمان ملل متحد در امور جرایم جنگی می‌گوید تدوام حملات هوایی نیروهای ائتلاف به فرماندهی ایالات متحده آمریکا به مواضع داعش در شهر رقه به بهای از دست دادن جان غیرنظامیان تمام می‌شود.

پائولو پینیرو، رئیس کمیته تحقیقات سازمان ملل متحد درباره سوریه با انتشار گزارشی اعلام کرد دست‌کم ۳۰۰ غیرنظامی در رقه و حومه آن جان خود را بر اثر بمباران‌های شدید از دست داده اند.

به دنبال حملات نیروهای کرد و عرب به مواضع داعش در رقه جنگنده‌های ائتلاف هم وارد عمل شدند. در نتیجه آن، نیروهای دموکراتیک سوریه (SDF) توانستند در نواحی شرقی و شمالی شهر پیشروی‌هایی داشته باشند.

در پی تشدید نبرد در رقه، شهری با جمعیت۳۰۰ هزار نفری، حدود ۱۶۰ هزار غیرنظامی ناگزیر به ترک محل زندگی خود شدند و بیم آن می‌رود که پیکارجویان داعش از آنها به عنوان سپر انسانی استفاده کنند.

هفت ماه پس از آغاز عملیات آزادسازی رقه (در نوامبر ۲۰۱۶)، نیروهای دموکراتیک سوریه سرانجام هفته گذشته توانستند وارد سنگر اصلی داعش در سوریه شوند که از سال ۲۰۱۳ در اشغال این گروه است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.