خبر فوری

فشار فرانسه و آلمان برای سختگیریهای بیشتر در ارتباط با «نیروی کارغیروابسته»

 نظرها
فشار فرانسه و آلمان برای سختگیریهای بیشتر در ارتباط با «نیروی کارغیروابسته»
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

فرانسه و آلمان موضع سختی در رابطه با نیروی کار غیر وابسته در اتحادیه اروپا اتخاذ خواهند کرد.

نیروهای کارغیروابسته کارگران و کارمندانی هستند که شرکتهایشان آنها را به دیگر کشورهای اتحادیه اعزام کرده اما مالیات و حق تامین اجتماعی آنها را در کشورهای ارزانتر و جایی که کمپانیها ثبت شده اند می پردازند.

وزیر کار آلمان پنجشنبه در بروکسل به خبرنگاران گفت همچون همتای فرانسوی اش خواستار وضع قوانین جدید و سختگیریهای بیشتر در این ارتباط است.

امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه یکی از اولویتهایش را محدود و قانونی کردن وضعیت نیروهای کارغیروابسته در اروپا گذاشته است.

وزیر کار اسلواکی اما می گوید: « فکر می کنم قوانین جدیدی نباید شامل نیروهای کاری که درصنعت حمل و نقل کار می کنند شود. چرا که تمامی مشکلات بین کشورهای عضو دو برابر خواهد شد. باید هرچه سریعتر به یک تعامل رسیده تا قوانین جدید را بتوانیم اجرایی کنیم.»

قانون نیروهای کارغیروابسته در اروپا در سال ۱۹۹۶ تصویب شد. در این رابطه شرکتهای مستقر در کشورهای شرق اروپا مالیات کمتر پرداخته در عوض سود زیادی از اعزام نیروی کار در کشورهای اروپای غربی ازجمله فرانسه و آلمان می برند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.