خبر فوری

حسن روحانی: لحن ها را دوستانه و برادرانه تر کنیم

 نظرها
حسن روحانی: لحن ها را دوستانه و برادرانه تر کنیم
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

حسن روحانی رئیس جمهوری ایران پنج شنبه شب در مراسم افطار با خبرنگاران و مدیران رسانه ها از رسانه هایی که به گفته وی «مسیرشان دقیق نبوده» خواست حال که انتخابات تمام شده «لحن ها را دوستانه و برادانه تر» کنند.

رئیس جمهوری ایران در بخشی از سخنانش گفت: «با لحن تند به جایی نمی رسیم. والله جز اعتدال راه دیگری وجود ندارد. امام خمینی هم با اعتدال انقلاب را پیروز کرد. اگر امام به مردم می گفت بروند جلوی ارتش بایستند و مقابله کنند، کشور حمام خون می شد. اما امام چنان عمل کرد که هر چیزی را جذب و هضم کرد.»

حسن روحانی همچنین افزود: «چرا دشنام دادن را افتخار می دانیم و ناسزا گویی را انقلابی گری می دانیم؟ انقلابی ما امیرالمومنین و پیامبر اکرم است، عماریاسر است. مگر ما شیعه علی نیستم. ما انقلاب کردیم تا راه پیامبر و راه علی را دنبال کنیم که به اصحاب خود می فرمود که حتی در هنگام جنگ به دشمن دشنام ندهید.»

ريیس جمهوری ایران همچنین از رسانه ها خواست فقط انتقاد نکنند و افزود «انتقادی سازنده است که مفید است».

در این مراسم به گزارش ایسنا محمد علی وکیلی نماینده مجلس و مدیر مسئول روزنامه ابتکار از دولت خواست که لوایح اصلاح قانون مطبوعات و نظام صنفی را که مطالبه جامعه رسانه ای ایران است زودتر به مجلس بفرستد. وی همچنین خواستار تعیین تکلیف وضعیت شماری از مدیران کانال های تلگرامی شد که در بازداشت بسر می برند.

محمد نادعلی مدیر عامل پایگاه خبر جماران نیز در این مراسم خواستار اجرای قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات از سوی همه دستگاهها و نهادها شد.

عدم رعایت زمان سخنرانی از سوی برخی از مدیران رسانه ها باعث شد که وقت به علی متقیان مدیر عامل خبرگزاری ایسنا برای سخنرانی نرسد. وی متن سخنرانی اش را در وب سایت این خبرگزاری منتشر کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.