خبر فوری

حمله انتحاری داعش به یک مسجد شیعیان در کابل

 نظرها
حمله انتحاری داعش به یک مسجد شیعیان در کابل
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

شامگاه پنجشنبه بیست و پنجم خرداد (۱۶ ژوئن)، سه مهاجم انتحاری به مسجد «الزهرا» در شهر کابل حمله کردند. در این حمله دستکم چهار نفر کشته و هشت تن دیگر زخمی شده اند.

به گفته نجیب دانش، سخنگوی وزارت امور خارجه افغانستان، این سه مهاجم که قصد ورود به این مسجد شیعیان را داشتند، توسط پلیس شناسایی و متوقف شدند.

با آغاز درگیری مسلحانه میان نیروهای پلیس و مهاجمین، این سه نفر در آشپزخانه مسجد پناه گرفتند و چند لحظه بعد یکی از آنها خود را منفجر کرد. دو تن دیگر توسط نیروهای پلیس از پای درآمدند.


داعش، مسئولیت این حمله که در زمان برگزاری مراسم نماز جماعت و افطار در مسجد الزهرا انجام شد را بر عهده گرفته است.

به گزارش آفتاب، این حمله انتحاری دقایقی قبل از ورود «محمد محقق»، معاون دوم رئیس اجرائی دولت وحدت ملی افغانستان به وقوع پیوسته است.

علاوه بر حملات متعدد تروریستی و انتحاری در افغانستان، اقلیت شیعه نیز بطور خاص بارها هدف این حمله ها قرار گرفته اند. از این جمله می توان از حمله به مسجد شیعیان باقرالعلوم در ماه نوامبر سال ۲۰۱۶ یاد کرد که سی نفر کشته برجای گذاشت. ژوئیه سال گذشته نیز حمله انتحاری نیروهای داعش به تظاهرات کنندگان جنبش روشنایی در کابل به کشته شدن ۸۰ تن منجر شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.