خبر فوری

دونالد ترامپ و احتمال عقبگرد از سیاستهای اوباما در قبال کوبا

 نظرها
دونالد ترامپ و احتمال عقبگرد از سیاستهای اوباما در قبال کوبا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

دونالد ترامپ، ریاست جمهوری ایالات متحده عصر جمعه شانزدهم ژوئن (۲۶ خرداد) سیاستهای دولت خود را در قبال کوبا اعلام خواهد کرد.

قرار است که آقای ترامپ در سفر به میامی طی یک سخنرانی، سیاست خارجی آمریکا در مورد کوبا را تبیین کند.

مقامات کاخ سفید اعلام کرده اند که این سیاستها شامل محدودیت های تجاری از جمله معامله با شرکتهای نظامی و محدودیتهای مسافرتی مربوط خواهد بود.

تجدید نظر در سیاستهای باراک اوباما در بازسازی روابط با کوبا از شعارهای انتخاباتی دونالد ترامپ بود. روابطی که پس از ۵۰ سال در دسامبر ۲۰۱۴ با دیدار آقای اوباما و رائول کاسترو از سر گرفته شد.


این در حالی است که تعدادی از نمایندگان جمهوریخواه ایالات متحده نیز طی نامه ای مخالفت خود را با این اقدام اعلام کرده و خواستار ادامه عادی سازی روبط با کوبا شدند.

اگرچه گفته می شود که روابط دیپلماتیک و سفارت خانه آمریکا در هاوانا و همچنین پروازهای تجاری مستقیمی که اخیرا از سر گرفته شده تغییری نخواهند کرد و بیشترین محدودیتها در مورد روابط اقتصادی خواهد بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.