خبر فوری

رهبر انصارالفرقان کشته شد

 نظرها
رهبر انصارالفرقان کشته شد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

خبرگزاری‌های نیمه رسمی ایران نزدیک به سپاه پاسداران از کشته شدن جلیل قنبرزهی رهبر گروه مسلح انصار الفرقان خبر می‌دهند. فارس به نقل از منابعی از قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه گزارش داده که جسد وی به همراه اجساد ۴ تن دیگر از اعضای این گروه در اختیار سپاه است.

محمد پاکپور ۷ فرمانده نیروی زمینی سپاه گفته است: «تیم تروریستی که از پنجشنبه در منطقه قصر قند [سیستان و بلوچستان] با آن‌ها درگیر شده بودیم روز گذشته به طور کامل منهدم شد.»

پیش‌تر اعلام شده بود که روز پنجشنبه گذشته یک تیم تروریستی ارتفاعات منطقه قصرقند زمین گیر شده و مقادیر قابل توجهی سلاح و مهمات کشف و ضبط شده است.

همچنین به نوشته فارس علاوه بر انهدام یک دستگاه خودروی بمب‌گذاری شده، ۱۵ بمب آماده اقدامات انتحاری و بیش از ۷۰۰ کیلوگرم انواع مواد منفجره و ده‌ها هزار فشنگ و تعدادی سلاح و مهمات نیز در این عملیات ضبط شده است.

دستگاه‌های امنیتی جمهوری اسلامی ایران بمب‌گذاری در مراسم تاسوعای چابهار را برعهده گروه انصارالفرقان می‌دانند.

اردیبهشت سال ۱۳۹۴ هم معاون امنیت داخلی وزارت اطلاعات اعلام کرد که هشام عزیزی معروف به «ابوحفص البلوشی» فرمانده سیاسی نظامی انصار الفرقان به همراه دو نفر از همراهانش کشته شده‌اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.