وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

«مهاجم فریاد زد می‌خواهم همه مسلمانان را بکشم»

 نظرها
«مهاجم فریاد زد می‌خواهم همه مسلمانان را بکشم»
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

حمله یک دستگاه ون به عده‌ای مسلمان در برابر مسجدی در شمال لندن، یک کشته و ۱۰ مجروح برجاگذاشت. ترزا می، نخست وزیر و صادق خان، شهردار پایتخت بریتانیا از این رویداد به عنوان حمله‌ای تروریستی یاد کرده‌اند.

یکی از شاهدان عینی ساعتی پس از این حمله می‌گوید: «آن‌ها دو نفر بودند که فرار کردند. یکی از آن‌ها را گرفتند. مردم دورش را گرفته بودند. او هم فریاد می‌زد که می‌خواهد تمام مسلمانان را بکشد.»

پلیس بر این باور است که این حمله در محله فینزبوری پارک به تنهایی و توسط مردی ۴۸ ساله صورت گرفته که در بازداشت پلیس است.

محمد محمود، پیش‌نماز این مسجد هم روز بعد به خبرنگاران گفت: «متوجه شدیم که گروهی از مردم به سرعت فرد مهاجم را محاصره کرده‌اند. برخی می‌خواستند به او لنگ یا مشت بزنند. به شکر خدا توانستیم او را از هر آسیبی محافظت کنیم. ما هر حمله‌ای را به سوی او که از هر طرف صورت می‌گرفت، متوقف کردیم.»

شاهدان می‌گویند که این پیش‌نماز خود را بین فرد مهاجم و مردم خشمگین حائل کرده بوده است. پس از حملات وست‌مینستر، منچستر و لاندن بریج، این چهارمین حمله تروریستی در بریتانیا طی سه ماه اخیر به شمار می‌رود.