خبر فوری

استرالیا ماموریت‌های هوایی خود در سوریه را متوقف کرد

 نظرها
استرالیا ماموریت‌های هوایی خود در سوریه را متوقف کرد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

در پی سرنگونی یک فروند جنگنده سوری توسط آمریکا، استرالیا اعلام کرد ماموریت هوایی خود در سوریه را متوقف می کند.

سخنگوی ارتش استرالیا روز سه شنبه در بیانیه ای بدون اشاره به دلایل موجه برای این تصمیم که پس از تنش در روابط مسکو و واشگتن بر سر مناقشه سوریه اتخاذ شده، اعلام کرد: «به دلیل در نظر گرفتن جوانب احتیاط، عملیات هوایی نیروهای دفاعی استرالیا در سوریه به طور موقت متوقف شده است.»

در این بیانیه همچنین ضمن اعلام اینکه عملیات نیروهای ارتش استرالیا در قالب ائتلاف بین المللی در عراق ادامه داد، تاکید شده است که نیروهای دفاعی استرالیا شرایط امنیت هوایی را از نزدیک دنبال می کنند و در زمان مناسب تصمیمی جدید برای از سرگیری عملیات هوایی در سوریه خواهند گرفت.

ارتش سوریه روز یکشنبه از سرنگونی یکی از هواپیماهای جنگی خود توسط نیروهای ائتلاف بین الملل در استان رقه خبر داده بود.

مسکو، حامی نظامی رژیم بشار اسد، روز دوشنبه ضمن متهم کردن واشنگتن به عدم هماهنگی با ارتش روسیه پیش از اقدام به سرنگونی این هواپیما از تعلیق و متوقف کردن کانال های ارتباطی با آمریکا در خصوص پیشگیری از حوادث هوایی در سوریه خبر داد.

وزارت دفاع روسیه نیز اعلام کرد هواپیماها و پهپاد های ائتلاف بین الملل در غرب فرات توسط پدافند های ضدهوایی و نیروهای دفاع هوایی رهگیری و به عنوان هدف تلقی خواهند شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.