خبر فوری

ابتکار عمل کمیسیون اروپا برای کاریابی پناهجویان

 نظرها
ابتکار عمل کمیسیون اروپا برای کاریابی پناهجویان
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

کمیسیون اروپایی برای کمک به پناهجویان وبسایتی راه اندازی کرده است که بواسطه آن آنها راحت‌تر می توانند برای استخدام و پیشرفت در جوامع اروپایی اقدام کنند.

این طرح در بروکسل مقر کمیسیون اروپایی به اجرا در آمده است.

محمد، پناهجوی فلسطینی که رزومه کاری خود را در این وبسایت گذاشته امیدوار است تا در اروپا کار پیدا کند. او می گوید: «می خواهم زندگی جدیدی را در اینجا آغاز کنم. به اینجا آمده ام تا در امنیت باشم، زندگی نو، فرهنگ نو در یک جامعه و کشوری نو.»

این وبسایت در ۳۰ زبان از جمله فارسی نیز موجود است و تنها برای کاریابی پناهجویان طراحی شده است. وبسایتی که به مارنلیس یک پناهجوی ۱۷ ساله اهل آنگولا کمک زیادی کرده است.

او می گوید: «اینکه بتوانم در آینده پرستار شوم برایم آرزوی دست نیافتنی بوده و حالا که به این آرزو نزدیک شده ام بسیار خوشحال هستم.»

ماریان تایسن، کمیسر اروپایی بخش کاریابی معتقد است این وبسایت و ابتکار عمل کمیسیون بسیار جالب و موثرخواهد بود. خانم تایسن هم می گوید: «باید مطمئن باشیم که آنهایی که بدنبال کارمی گردند موفق شوند با توجه به قابلیتهایشان کار پیدا کنند. آنها باید فرصت داشته باشند تا خود را در جامعه تازه ای که در آن هستند مطرح کنند.»

باوجود قوانین حمایتی کمیسیون و اتحادیه اروپا، نرخ کاریابی پناهجویان در اروپا، به جز در کارهای غیرقانونی با حقوق و دسمتزد متفاوت، بسیار پایین است.


وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.