خبر فوری

دارن آزبورن، عامل حمله به مسلمانان در لندن کیست؟

 نظرها
دارن آزبورن، عامل حمله به مسلمانان در لندن کیست؟
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

خانواده مهاجم مسجد «فینزبری پارک» می گویند از شنیدن خبر شوکه شده اند. در جریان حادثه ای که بامداد دوشنبه در شمال شهر لندن روی داد فرد مهاجم با خودروی ون به مسلمانانی که از مسجد «فینزبری پارک» خارج می شدند حمله کرد که در جریان این حادثه ۱ نفر کشته و ۱۱ نفر زخمی شدند. ۹ نفر از زخمی‌ها روانه بیمارستان و دو نفر در همان محل حادثه مداوا شدند. گفته می شود تنها قربانی این حادثه نیز پدر شش فرزند بوده است.

مهاجم که «دارن آزبورن» نام دارد مردی ۴۸ ساله و پدر چهار فرزند است. خانواده او می گویند: «به ما شوک بزرگی وارد شده است. باور نکردنی است. هنوز هم نمی توانیم این کار را درک کنیم.» آنها در ادامه گفته اند که قلبشان با کسانی است که در این حادثه زخمی شده اند.

وزیر امنیت بریتانیا می گوید که مظنون این حادثه برای سرویس‌های امنیتی شناخته شده نبوده و اعتقاد بر این است که به تنهایی دست به چنین عملی زده است.

دارن آزبورن در شهر وستون‌-سوپر‌-مار انگلستان بزرگ شده و گفته می شود سابقه زندگی در شهرهای کاردیف و سوئیندون انگلستان را نیز داشته است.

حمله به عابران در نزدیکی مسجد «فینزبری پارک» که کمی پس از نیمه شب روی داد، چهارمین حمله تروریستی در بریتانیا طی سه ماه گذشته محسوب می شود. پیش از این، حملات به غیرنظامیان در وستمینستر، منچستر و لاندن بریدج دستکم ۳۰ کشته برجای گذاشته بود.

در پی حمله «فینزبری پارک» ترزا می، نخست وزیر بریتانیا از محل وقوع این حادثه بازدید و با روحانیون مذهبی گفتگو کرد.

جرمی کوربین، رهبر حزب کار بریتانیا نیز هنگام بازدید از این مکان به خبرنگاران گفت: «حمله به یک مسجد، حمله به یک کنیسه و حمله به کلیسا در واقع حمله به همه ماست.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.