خبر فوری

چهار عضو کابینه امانوئل مکرون استعفاء دادند

 نظرها
چهار عضو کابینه امانوئل مکرون استعفاء دادند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

فرانسوا بیرو، وزیر دادگستری فرانسه و رییس حزب میانه روی «مودم» روز چهارشنبه از پست خود استعفا داد.

اگر چه فرانسوا بیرو دلیل استعفای خود را مشخص نکرده اما رسانه ها در فرانسه تحقیقات دستگاه قضایی این کشور درباره فعالیتهای اعضای این حزب در زمانی که نمایندگان پارلمان اروپا بودند را منشاء این اقدام معرفی می کنند. ظن آن وجود دارد دستیاران این نمایندگان که حقوق آنها از بودجه پارلمان اروپا تامین می شود در جهت منافع حزب مودم فعالیت داشته و نه پارلمان اروپا.

دقایقی پس از اعلام استعفای بیرو، مریل دوسارنز، وزیر مشاور در امور اروپایی و همه حزبی فرانسوا بیرو نیز از پست خود استعفاء داد.

از سوی دیگر پرونده و تحقیقات درباره ریچارد فران، وزیر همبستگی سرزمینی فرانسه و از نزدیکان امانوئل مکرون وی را مجبور به ترک این وزارت خانه کرد. چندی پیش دادگستری فرانسه تحقیقاتی را درباره سوء استفاده از موقعیت در جریان یک نقل و انتقال اموال غیرمنقول را آغاز کرده است.

در نهایت سیلوی گولار، وزیر دفاع فرانسه که تحقیقات قضایی دامن وی را نیز گرفته روز سه شنبه استعفاء داد. وی دلیل این اقدام را شخصی عنوان کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.